- Μοντέλο: ATZ3600EU
- Τάση εξόδου AC: 230VAC
- Ονομαστική Ισχύς Εξόδου: 3600W (2300W σε λειτουργία παράκαμψης)
- Τεχνολογία φόρτισης: MPPT
- Μέγιστη τάση ανοιχτού κυκλώματος PV: 60V
- Μέγιστο ρεύμα φόρτισης PV: 20A
- Μέγιστη ισχύς εισόδου DC: 1200W
- Ονομαστική ισχύς εισόδου AC: 2300W
- Τύπος μπαταρίας: Λιθίου
- Ονομαστική τάση μπαταρίας: 51.2VDC
- Ονομαστική χωρητικότητα: 2048Wh
Σχεδιασμένος για πολυχρηστικότητα, ο φορητός σταθμός ενέργειας ATZ 3600W (EU) διαθέτει πολλαπλές εξόδους AC και DC, συμπεριλαμβανομένων τεσσάρων πριζών AC με μέγιστη ισχύ εξόδου 3600W και κορυφαία απόδοση στα 5400W.
Ο συμπαγής σχεδιασμός του περιλαμβάνει δύο ισχυρές θύρες USB-C PD 100W, μαζί με παραδοσιακές θύρες USB-A και εξόδους 12VDC, καλύπτοντας ένα ευρύ φάσμα ηλεκτρικών συσκευών.
Σχεδιασμένο για κινητικότητα και ευκολία, το ATZ 3600W διαθέτει λαβή με διπλό τροχό για εύκολη μεταφορά, καθιστώντας το ιδανικό για εξωτερικές δραστηριότητες, εφεδρική παροχή ενέργειας στο σπίτι και επαγγελματική χρήση.
- Μοντέλο προϊόντος: ATZ3600EU
Είσοδος AC
- Εύρος τάσης AC: 200VAC έως 240VAC
- Τάση διάσπασης: 290VAC
- Συχνότητα εισόδου AC: 50Hz/60Hz
- Ρελέ προστασίας υπερφόρτωσης: Ναι
Είσοδος DC
- Μέγιστη τάση αντοχής στον ακροδέκτη εισόδου PV: 60VDC
- Τύπος ελεγκτή PV: MPPT
- Μέγιστη απόδοση MPPT: ≥99.5%
- Εύρος τάσης MPPT: 11VDC έως 60VDC
- Αριθμός MPPT: 1
- Μέγιστο ρεύμα φόρτισης PV: 20A (όταν η τάση εισόδου PV είναι μικρότερη από 30VDC, το μέγιστο ρεύμα φόρτισης PV είναι 10A)
- Φόρτιση αυτοκινήτου: 12VDC/10A
Έξοδος AC
- Ονομαστική ισχύς εξόδου (@25℃): 3600W (2300W σε λειτουργία παράκαμψης)
- Ισχύς στιγμιαίας εξόδου για 3 δευτερόλεπτα: 5400W
- Επίπεδο τάσης εξόδου: 230VAC±3%
- Επίπεδο συχνότητας εξόδου: 50 Hz (προεπιλογή), μπορεί να ρυθμιστεί σε 60 Hz, σφάλμα ± 0.2%
- Κυματομορφή τάσης εξόδου: Καθαρό ημίτονο
- Παραμόρφωση αρμονικών τάσης εξόδου: ≤3% (καθαρό ωμικό φορτίο)
Έξοδος DC
- Έξοδος USB-A: 5VDC/3A*2 (τέσσερις θύρες USB-A μοιράζονται 5VDC/3A για κάθε δύο θύρες)
- Έξοδος USB-C: 5VDC/3A (δύο θύρες USB-C μοιράζονται τροφοδοσία 5VDC/3A)
- Έξοδος USB-C PD: PD 100W * 2
(Το πρωτόκολλο υποστηρίζει PD2.0, PD3.0, QC2.0, QC3.0, QC4+ και APPLE 5V/2.4A)
- Έξοδος αναπτήρα τσιγάρου: 12VDC/10A*2
Μπαταρία
- Τύπος μπαταρίας: Λιθίου φωσφορικού σιδήρου
- Ονομαστική τάση: 51.2VDC
- Εύρος τάσης λειτουργίας: 40.0VDC έως 58.4VDC
- Εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας Εκφόρτιση: -20℃ έως 50℃
Φόρτιση: 0℃ έως 50℃
Χρόνος φόρτισης
- Φόρτιση AC: Κύρια μπαταρία: 1.2 ώρες
- Φόρτιση αυτοκινήτου: Κύρια μπαταρία: 17 ώρες
- Φόρτιση με ηλιακή ενέργεια (1200W είσοδος): Κύρια μπαταρία: 1.7 ώρες
- Φόρτιση AC και μέγιστη φόρτιση PV: Κύρια μπαταρία: 1.2 ώρες
- Θερμοκρασία περιβάλλοντος φόρτισης: 0℃ έως 40℃
- Συνιστώμενη θερμοκρασία εργασίας: 20℃ έως 35℃
- Θερμοκρασία περιβάλλοντος αποθήκευσης:
1 μήνας: -10℃ έως 50℃
3 μήνες: -10℃ έως 45℃
- Σχετική υγρασία: <80%
- Βαθμός προστασίας: IP20
- Τρόπος επικοινωνίας: Bluetooth
- Διεπαφή χρήστη: Ασπρόμαυρη οθόνη LCD, Αγγλική διεπαφή
Διαστάσεις και βάρος
- Εξωτερικές διαστάσεις (Μήκος x Πλάτος x Ύψος):
456x290x391mm (χωρίς δευτερεύουσα μπαταρία)
456x290x537mm (με δευτερεύουσα μπαταρία)